סלונים  
מטבחים | חדרי שינה | ריהוט סלוני | פינות אוכל | ריהוט כפרי | מזנונים | ריהוט עתיק | כסאות | שידות | פרזול

 

אחסון בסלונים


לעיתים מראה של סלונים יכול להפוך עמוס רק בגלל בעיית אחסון. סלונים רבים נראים פחות מעוצבים והמראה שלהם גורם לעומס ולאווירה של צפיפות, אף שהבעיה יכולה להיפתר באמצעות שיטת אחסון שונה ויעילה יותר. מאמר זה יעסוק באחסון בחלל הסלונים. סלונים הם חדרים המשמשים להמון פעילויות. החל מפעילויות משפחתיות, ולצפייה משפחתית בטלוויזיה, רובנו מארחים בסלונים, וזהו החדר העיקרי שאורחים רואים כשהם מבקרים בביתנו. תתפלאו, אבל הסוד הכי גדול של שמירה על ארגון וסדר בסלונים הבית, הוא באחסון נכון של החפצים.
 

אינספור פעמים קראנו לילדים לאסוף את החפצים שלהם מהסלון, קראנו לאחד מבני הבית לא להשאיר את הספרים שלו, ועיתוני סוף השבוע תמיד מפריעים לנו בזווית של העין כשהם זרוקים על הרצפה. אך סלונים רבים אינם סובלים מבעיות ארגון אלה, אך ורק בזכות אחסון נכון של חפצים. שידת ספרים שמעוצבת נכון, מעמד עיתונים שאינו תופס יותר מדי שטח וארגזי צעצועים שנראים כמו רהיט לכל דבר – כל מיני פטנטים יכולים לעזור למראה של הסלונים שלכם, ולשפר את התחושה הכללית שלכם בבית.


כדי להגיע לשטח אחסון יעיל ונוח, ראשית העריכו את החדר, ונסו להתבונן בו בעין ביקורתית. סלונים רבים נראים לנו כאילו הם מעוצבים בצורה אידיאלית, אף שיש מקום לשיפור. עליכם לבחון את החדר כאילו זו הפעם הראשונה שאתם מתבוננים בו, ולנסות לחשוב על דרכים חדשות לשפר את עיצובו, כך שיהיה אפקטיבי ביותר מבחינת אחסון.  האם פתרונות האחסון בחדר יעילים? האם הם ממוקמים באזורים נכונים מבחינה עיצובית? האם הם מפריעים לעין? האם אתם צריכים עוד כלי אחסון? או אפילו פחות?

כל השאלות האלו יובילו אתכם ליצירת אחסון נכון בסלונים. סלונים שיש בהם שימוש נכון בכלי אחסון, נראים גדולים יותר ומסוגננים יותר. סלונים אלה יכולים להשרות אווירה טובה יותר על האורחים שלכם. כמו כן, מראה של סלונים רבים יכול להשתדרג בהרבה אילו החפצים שבו יאוחסנו כראוי.


כדי לסייע לכם לענות על השאלות האלה, עשו רשימה של כל הפעילויות שמתקיימות בסלונים ביתכם. סלונים וריהוט פרובנס שונים משמשים למטרות שונות, והסלונים אמור להיות מעוצב בהתאם לשימושים שלו. אם בסלונים בית הילדות שלכם נהגתם לבנות פאזל בכל שבת, וההרגל הזה הוביל אתכם להשאיר שולחן גדול ומאסיבי בסלונים של הבית הנוכחי שלכם – אולי הגיע הזמן להיפטר ממנו, אם ההרגל כבר איננו. סלונים צריכים להיות מותאמים שימושים שאתם מייעדים להם.


כדי שהחדר יתאים למספר פעילויות ולא לאחת, תצטרכו ליותר מסוג אחד של אחסון. החל ממדפים פתוחים , דרך מגירות ועד לארונות גבוהים עד התקרה. קחו בחשבון שדברים שאתם מעדיפים שיהיו בהישג יד וחשופים, כמו עיתונים, עדיף שיהיו בכלי אחסון שקוף או פתוח כמו מדף. הדבר יוביל להרבה פחות אי סדר, כשיש צורך לחפש את המוסף המועדף עליך בעיתון, למשל. השתדלו להיעזר גם בסלסלות ובקופסות, ולמקמם בתוך הארון. הדבר יסייע לארגון הפנימי של הארון. וכידוע, סלונים שמכילים ארון מבולגן, סופם שיהיו מבולגנים בעצמם.